Roku dezinfekcija: mazgāt ar ziepēm vai dezinficēt?

Cilvēka roku higiēna ir atkarīga no tā, cik rūpīgi viņš ievēro visus noteikumus. Salīdzinot ziepes un dezinfekcijas līdzekļus rokām, nepieciešams paskaidrot, ka mēdz būt patogēnie un nosacīti patogēnie mikroorganismi. Katram no viņiem ir sava reakcija uz dezinfekcijas metodēm. Mēģināsim to apskatīt detalizētāk.

Vīrusi un mikrobi

Vīrusus ir daudz grūtāk iznīcināt uz ādas virsmas, tāpēc galvenā loma šeit ir rūpīgai un ilgstošai apstrādei. Vīrusiem ir vismazākais izmērs, tāpēc tie var aizkavēties ādas krokās. Šeit izšķirošo lomu spēlē tieši roku berzēšana vienu pret otru ūdens plūsmā.

Mikrobiem var būt dažādas noturības pakāpes pret dezinfekciju, tāpēc ārstiem tiek rekomendēts izmantot sterilus cimdus. Taču lielāko daļu no mikrobiem var viegli iznīcināt ar dezinfekcijas līdzekļiem. Mūsdienīgie preparāti satur dažādus barojošus komponentus, tāpēc tos var izmantot arī ādas kopšanai. Rezultātā āda ne tikai tiks aizsargāta no patogēnajiem mikroorganismiem, bet arī kļūs veselīgāka.

Roku dezinfekcija – veidi

Pareiza un savlaicīga roku apstrāde ir cilvēka un apkārtējo ļaužu veselības ķīla.

Pastāv trīs galvenie roku dezinfekcijas veidi:

  • Parastā roku mazgāšana (veikta pēc visiem apstrādes noteikumiem).
  • Higiēniskā dezinfekcija (mehāniskā tīrīšana, pēc tam antiseptiķa izmantošana).
  • Ķirurģiskā roku dezinfekcija(apstrādē iekļauj apakšdelmus, pēc antiseptiķa lietošanas uzvelk sterilos cimdus).

Profesionālajiem dezinfekcijas līdzekļiem ir jābūt ar plašu darbības spektru: antibakteriālo, pretsēnīšu, pretvīrusu, tas ir, tiem jāietekmē gan mikrobi, gan vīrusi. Ārkārtas gadījumos tos var izmantot bez roku mazgāšanas ar ziepēm: tas būs droši. Līnija “forAsept” paredzēta ātrai un efektīvai roku dezinfekcijai. Tās galvenās priekšrocības:

  • Plašs darbības spektrs.
  • Lietošanas drošība.
  • Sastāvā ir ēteriskās eļļas.

Mēs ražojam kvalitatīvus līdzekļus, kuri iepakoti ērtās dažāda tilpuma pudelēs (no 200 ml līdz 5 litriem). Kompānija “Itla.lv” nodarbojas ar ārstnieciski –profilaktisko līdzekļu ražošanu jau daudzus gadus un tai ir liela pieredze šajā jomā.

Mūsu veikals-noliktava

Maskavas iela 250, Rīga, Latvija

Kā mūs atrast