Kāpēc ir vajadzīgas kompresijas zeķes dzemdībām?

Nav noslēpums, ka dzemdību laikā sievietēm notiek milzīga slodze uz apakšējām ekstremitātēm. Tādēļ, ka turpmāk veidojas trombi vai gadās kāju vēnu plīsumi. Kompresijas zeķes tieši ir paredzētas tam, lai izglābtu kājas no tādas pārslodzes, un turklāt novērstu varikozes attīstību pēc dzemdībām.

Pirms braukšanas uz dzemdību namu, ir vēlams iegādāties speciālās zeķes dzemdībām, tā saucamo hospitāļa trikotāžu vai antiembolijas trikotāžu. Tās samazina venozās trombozes attīstības varbūtību dzemdību laikā un pēc tām. Ir nepieciešams atcerēties, ka kompresijas izstrādājumu ārstnieciskais efekts tiek sasniegts, tikai pastāvīgi valkājot tos visa dienas laikā: kopš pacelšanās no gulta brīža līdz gulētiešanai. Hospitāļa trikotāžu uzvelk no rīta, neceļoties no gultas (horizontālā stāvoklī) un valkā to līdz dzemdībām, dzemdību laikā un pēc tām. Ja sievietei nav problēmu ar vēnām, tad parasti ārsts rekomendē  profilaktiskas kompresijas zeķes vai hospitāļa zeķes.

Ārstnieciskā trikotāža obligāti ir jāuzvelk pirms ķeizargrieziena. Ārstam, atkarībā no vēnu stāvokļa, ir jārekomendē vai hospitāļa (antiembolijas) zeķes, vai otrās klases kompresijas zeķes. Tāpat kā jebkura dobuma operācija, bērna rašanās pasaulē ar ķeizargrieziena palīdzību arī ir liela slodze uz asinsvadiem un provocē trombu veidošanos vai, kad jau ir saslimšana – to kustību pa asinsvadiem, līdz pat artērijas aizsprostojumam.

Paplašinātās vēnas un ilgstošais horizontālais stāvoklis operācijas laikā var izraisīt emboliju. Par diezgan svarīgu faktoru arī ir narkozes ievadīšana, kuras sastāvdaļas negatīvi ietekmē dzemdētājas organisma visu asinsvadu sistēmu.

Turklāt tā turpinās minimāli divas diennaktis pēc operācijas, tāpēc kompresijas zeķes ir obligātas ķeizargriezienam. Kaut gan dažos dzemdību namos praktizē kāju pārsiešanu ar elastīgām saitēm. Ja to veic pieredzējis cilvēks, tad var nebaidīties par savu veselību, bet tomēr zeķes būs par labāko izvēli. Pēc tam, kad mazulis radās pasaulē, ārsti vēl dažas diennaktis nerekomendē noņemt kompresijas zeķes, kuras bija uzvilktas ķeizargriezienam. Tā kā asinī vēl joprojām atrodas preparāti, kuri tika izmantoti narkozei, un atbilstoši turpinās to paplašinošā iedarbība uz vēnām un asinsvadiem.

Pēc operācijas dzemdētāja neceļas augšā, un tas nozīmē, ka kājām ir vajadzīgs papildus atbalsts pareizai asinsritei. Parasti pēc 3-5 dienām zeķes var noņemt.

Mēs ceram, ka mūsu raksts saturēja derīgu informāciju, kas ir saistīta ar vēnu varikozo paplašināšanos, grūtniecību un kompresijas izstrādājumiem.

     Kompresijas zeķes ANTI TROMBO                                Kompresijas zeķes

Kompresijas zeķes Avicenum grūtniecēm-pilna informācija

Mūsu veikals-noliktava

Maskavas iela 250, Rīga, Latvija

Kā mūs atrast