Kāju sēnītes infekcija: kā ar to cīnīties

Kāju sēnīte tiek uzskatīta par visizplatītāko infekcijas veidu. Ar to ir ļoti viegli inficēties: atvērtu apavu valkāšanas laika, pirtīs un saunās, skaistumkopšanas un SPA salonos, trenažieru zālēs un citās sabiedriskās vietās kontakta laikā (piemēram, valkājot vienus un tos pašus apavus kopā ar inficēto personu). Kājas sēnītes ārstēšana – ir ilgstošs process. Uzreiz to identificēt nav iespējams, bet process tiek pavadīts ar ļoti nepatīkamiem simptomiem:

  • Kāju pēdu ādas dedzināšana un nieze.
  • Lobīšanās un plankumi uz ādas, skartajās vietās.
  • Ādas un nagu krāsas izmaiņas.
  • Nagu atslāņošanās, bojāšanās.
  • Naga atdalīšanās no pamatnes, līdz pat pilnīgam zudumam.

Tāpēc, tāpat kā citu slimību gadījumā, vieglāk ir novērst sēnītes veidošanos: aizsardzība pret sēnīšu infekcijas baktērijām pasargās no nepatīkamās slimības.

Pirmām kārtām – higiēna

Cīņā pret kāju sēnīti svarīga loma ir higiēnai: nepieciešams sekot līdzi kāju pēdu stāvoklim, regulāri apgriezt ataugušos nagus un veikt pedikīru, kā arī dezinficēt instrumentus pēc katras lietošanas. Īpaši svarīgi ir sekot tam tad, ja Jūs apmeklējat meistaru salonā.

Svarīgi! Zem ataugušajiem nagiem uzkrājas patogēnās baktērijas: to vairošanās var izraisīt sēnīšu attīstību.

Vēlams ilgstoši nevalkāt zeķes un zeķubikses, bet mainīt tās regulāri. Šādi izstrādājumi uzsūc sviedrus un uzkrāj dažādas baktērijas, it īpaši, ja Jūs darbā pāraujat apavus vai bieži nākat pie kāda ciemos.

Kāju sēnītes ārstēšana nozīmē, ka jāpievērš maksimāla uzmanība higiēnai. Nevajag to ignorēt!

Kāju pretsēnīšu līdzekļi

Ne mazāk svarīgi ir veikt visus pasākumus, lai apkarotu pārmērīgu kāju svīšanu. Tam nepieciešams izmantot speciālus līdzekļus. Piemēram, pretsviedru krēms kājām palīdzēs ne tikai mīkstināt kāju ādu, bet arī samazināt svīšanu.

Ne mazāk efektīvi ir kāju pretsēnīšu līdzekļi: brūces dziedējošs, pretsēnīšu kāju krēms "Larel". Tā sastāvā ir lauru lapu eļļa, kurai ir pretsēnīšu iedarbības īpašības. Bet brūču dzīšanas efekts neļaus infekcijai aizturēties uz ādas virsmas.

Ja sēnīte tomēr ir parādījusies, jāsazinās ar speciālistu. Sēnīšu infekcijas ārstēšana un profilakse — nopietns, atbildīgs process. Nav ieteicams nodarboties ar pāšārstēšanos, lai problēma nepasliktinātos. Pretējā gadījumā, Jūs varat zaudēt laiku un galarezultātā – nagu.

Mūsu veikals-noliktava

Maskavas iela 250, Rīga, Latvija

Kā mūs atrast