Antibakteriālie līdzekļi rokām: kādu labāk izvēlēties

Lai uzturētu roku higiēnu un nepieļautu kaitīgo mikroorganismu vairošanos, tiek lietoti antibakteriālie līdzekļi. Tiek ražoti visdažādākie līdzekļi, tādēļ šodien mēs aplūkosim to veidus un lietošanas efektivitāti.

Dezinfekcijas līdzekļu formas

Var izcelt trīs galvenos antiseptiku veidus:

  • Sprejs – vispopulārākais antiseptiķu veids, ko izmanto gandrīz visur. Tas ir ērts lietošanā, savukārt dozators palīdz ietaupīt. Viegli iesūcās un nelīp pie rokām. Pēc lietošanas uz rokām paliek viegla spirta smarža, bet drīz vien tā izgaist. Šī līdzekļa mīnuss ir ādas padarīšana par sausu pie biežas lietošanas. Izvelējieties tādus modeļus, kuru sastāvā ir glicerīns vai citas mitrinošas vielas;
  • Gēls nav tik populārs, bet tam arī ir savi plusi. Piemēram, tajā nav jūtama spirta smarža, bet pēc dezinfekcijas veikšanas roku ādai nebūs sausuma sajūtas. Šī antiseptika veida problēma ir tas, ka vairākums gēlu ir lipīgi un nepatīkami lietošanā. Tādēļ pirms pirkuma pārbaudiet, vai gēla sastāvs nesagādās jums diskomfortu. Ieziežams viegli, bet iesūcās ilgāk, nekā sprejs;
  • Putas – tas ir roku antiseptiķis, kurš pēc darbības principa ir līdzīgs ziepēm. Tas nelīp, pietiekami ātri iesūcās ādā, tas ir vidēji ekonomisks un neož pēc spirta.

Pēc būtības, izvēle, kādā formā būs roku antiseptiķis, ir individuālā preference. Iedarbības kvalitāti nosaka šķīduma sastāvs un komponenti.

Roku dezinfekcijas līdzekļu sastāvs

Roku dezinfekcijas līdzekļi var ietvert savā sastāvā dažādas aktīvas vielas, kuras arī noteiks to iedarbības spēcīgumu. Par visefektīvākajiem tiek uzskatīti spirtu saturošie šķīdumi. To vidū uzmanības vērti ir tie, kuru sastāvā ir etilspirts un izopropilēnspirts: tie izrāda vislielāko aktivitāti pret mikrobiem. Ja spirta smarža jums šķiet nepatīkama, jūs varat izmēģināt spirtu nesaturošus līdzekļus. Tie arī ir efektīvi, turklāt tiem nav kodīgi izgarojumi.

Pērciet roku antiseptiķus kompānijā ITLA. Mēs piedāvājam jebkura apjoma efektīvos līdzekļus par pieejamām cenām. Noformējiet pasūtījumu tīmekļa vietnē vai arī nāciet uz veikalu.

Mūsu veikals-noliktava

Maskavas iela 250, Rīga, Latvija

Kā mūs atrast